Hneď po rozmrznutí jazera v Novákoch (01.04.2005) som vyrazil s Jozefom Ivankom na sústredenie do chorvátskeho Novigradu, kde sme sa pridali k juniorskému družstvu. Na tomto sústredení som začal jazdiť prvé úseky zamerané na zvýšenie rýchlosti vo vytrvalosti. Na tomto 8 dňovom sústredení sa mi podarilo najazdiť zhruba 250km. Toto sústredenie bolo taktiež hradené NŠC.